PROGRAM

Program na rok 2021

ZŠ Porubská

ZŠ Dvorského

TJ Ostrava

 ZŠ Ostrčilova 

 Slezskoostravský Hrad 

5.-9.7.2021

Hradní speciál

12.-16.7.2021

Hry bez hranic

Hry bez hranic

Lezecký tábor

19.-23.7.2021

Sportovní tábor

Sportovní tábor

Sportovní tábor

26.-30.7.2021

Survival

Survival

Hradní speciál

2.-6.8.2021

Cesta kolem světa 

Cesta kolem světa 

Cesta kolem světa 

9.-13.8.2021

Mt. Everest

Mt. Everest

Hradní speciál

16.-20.8.2021

Harry Potter

Harry Potter 

23.-27.8.2021

 TOP Rozjeď se

Akční tábor 

 

LEZECKÝ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Lezecký tábor pořádáme ve spolupráci s TENDON HLUBINA v DOV. Děti docházejí 4x v týdnu na kurzy lezení pod vedením zkušených instruktorů. Jsou to tábory, které u nás v minulých letech byly velmi populární a děti si lezení na umělé stěně zkrátka zamilovaly.

 lezec 1  lezec 2

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Na tomto sportovním táboře se děti zdokonalují v pohybových aktivitách a rozvíjejí svou fyzickou kondici. Tábor je vhodný pro všechny děti, které se nebojí na sobě makat.

sportovni 1  sportovni 2

AKČNÍ TÁBOR: Na každý den připravená jiná aktivita - laser game, archery game, lezecká stěna, parkour, výlet do přírody a spousta akčních her v lese. Zkrátka tábor jak má být!

SURVIVAL PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY: Na tomto táboře čeká děti spouta výzev, které budou muset během jednoho týdne zdolat. Tábor je vhodný pro holky i kluky. Tábor survival extra - jednáme o spolupráci se složkami IZS.

HRY BEZ HRANIC: CTH na dané téma. Děti jsou rozděleny do několika týmů, v kterých během celého týdne hrají hry a soutěže. Součástí tábora je i celodenní výlet.

Cesta kolem světa: Děti jsou na začátku týdně rozděleny do oddílů! V těchto oddílech mezi sebou soupeří v průběhu týdne. Při cestě kolem světa děti prozkoumají nejzajimavější státy, budou plnit úkoly dané země a jako bonus si odnesou vždy nějakou zajímavost o dané zemi.

Mt. Everest: Děti v rámci této CTH zjistí, že zdolat vrchol je jen pouhá část expedice. Pochopí, že cesta dolů je mnohdy mnohem více náročnější. Jeden v týdnu děti čeká i celodenní výlet mimo Ostravu.

Harry Potter: Podaří se studentským kolejím zabít Lorda Voldemorta? Tábor pro děti, které milují Harryho Pottera, ale i pro ty, kteří Harryho doposud neviděli. Bude to skvělý tábory nabitý hrami a soutěžemi.

TOP Rozjeď se: Tábory, kde děti čeká nejlepší výběr her za naší 10-ti letou praxi. Ověřeno přímo na dětech :)

HRADNÍ SPECIÁL: Tábory na Slezskoostravském hradě. Příměstský tábor na hradě? Už jen to je pro děti moc zajímavé, ale tonení vše. Na tomto táboře budou naši nejzkušenější instruktoři a pro děti máme připravené jedno překvapení za druhým. Pokud dítě přihlasíte na náš hradní speciál, určitě nebudete litovat. 

Program, který probíhá na našich táborech, je zaměřený především na pohyb ve formě her. Na začátku týdne rozdělíme děti do několika týmů, v kterých během celého tábora hrají hry v rámci celotáborové hry na dané téma. Ve volných chvílích se snažíme dětem ukázat netradiční aktivity, které máme k dispozici na táborech, a to vše pod dohledem vedoucích. V případě nepříznivého počasí máme připravený plnohodnotný program v tělocvičně. Dopolední program probíhá většinou v lese/parku, aby děti byly co nejvíce v přírodě. 1x týdně probíhá celodenní výlet, kdy jsou děti celý den buď v přírodě, nebo na jiném zajímavém místě (Místa, kde jezdíme na výlety, naleznete níže.).

Časový harmonogram dne

7:00- 8:00 příchod dětí
8:00 - 10:00 hlavní dopolední program
10:00 - 10:15 svačina
10:15 - 12:45 hlavní dopolední program
12:45 - 13:45 oběd
13:45 - 16:00 hlavní odpolední program
16:00 - 16:30 vyzvednutí dětí

Celodenní výlety

Na celodenní výlety se snažíme vyrazit mimo město do přírodních rezervací nebo navštívit různá zajímavá kulturní místa, která by pro děti byla zajímavá.

Námi navštěvované lokality:

 • Chata u Zbuja
 • Chata Ondřejník
 • ZOO Ostrava
 • Hornické muzeum Landek
 • Dolní oblast VÍTKOVICE
 • Štramberská Trúba
 • Technické muzeu Tatra
 • Rozhledna Bílá hora
 • Oderské vrchy
 • Planetárium Ostrava
 • Koupaliště Vřesina
 • Koupaliště Stará Bělá

Kontakt

Projekt "Prázdniny v Ostravě" organizuje spolek Rozjeď se.

Kontaktní osoba
Adam Fiala - projektový manažer
+420 604 281 306
adam.fiala@rozjedse.cz

www.rozjedse.cz

GENERÁLNÍ PARTNER

HLAVNÍ PARTNEŘI